Welke ‘categorieën’

Allereest zijn er de frisse kazen, zoals geiten- en schapenkaas. Hier kun je het beste mee beginnen, omdat de smaak niet zo lang nazingt. Dan volgen de witte korstkazen: kaasjes met een zachte smaak en romige structuur. Dan ga je over op de (half)harde kazen, die wat voller zijn van smaak. Om dan de hartige, smeuïge ‘lopende’ rode korstkaasjes te proeven, waarna er nog maar één smaak overeind blijft: die van de krachtige, pittige blauwaderkazen.

Wist je dat kaasjes die uit hetzelfde gebied komen, niet alleen onderling vaak goed combineren, maar ook goed smaken met wijnen uit datzelfde gebied.

Zo serveer je ze

Kies voor het kaasplankje uit iedere categorie één kaas. Serveer deze in de volgorde 1 t/m 5, dus van mild naar pittig. Doe dit altijd op kamertemperatuur – anders proef je ze minder goed. Haal ze dus 30 tot 60 minuten van tevoren uit de ijskast. Gebruik voor iedere kaas een ander mes, zodat de smaken niet vermengen. Voor bij de borrel gebruik je ongeveer 150g kaas per persoon, als dessert ongeveer 75g.

Zin in een kaasplank? Wij hebben ‘m al voor je samengesteld.

Pittige kaasplank

  • Brie de Meaux A.O.C. - Pittige, robuuste smaak vol karakter
  • Boerenkaas 1,5 jaar gerijpt - Stevig, romig en lichtkruidig van smaak
  • Appenzeller - Romige bergkaas met unieke kruidige smaak
  • Münster A.O.C. - Rijkpikant van smaak
  • Blue stilton op port- Zoet en pittig

Lekker met kweepeer- of vijgen-sinaasappelspread, verse vijgen of noten-dadel-vijgenbrood

Milde kaasplank

  • Roombrie - Fluweel zacht en romig
  • Taleggio D.O.P. - Frisse en aardse smaak
  • Emmentaler - Rijke nootachtige smaak met licht zoete nuances
  • Morbier A.O.C. - Romig en licht pittig van smaak
  • Gorgonzola D.O.P. - Verfijnde blauwe kaas met een romig karakter

Extra pittige kaasplank

  • Brie de Meaux A.O.C. - Pittige, robuuste smaak vol karakter
  • Zwitserse Gruyère A.O.C. - Unieke kruidige pikante smaak
  • Münster A.O.C. - Rijk pikant van smaak
  • Roquefort A.O.P. - Pittige blauwe kaas
  • Camenbert Calvados - Rijk en pittig van smaak